Věříme, že díky sportu lze získat víc než jen medaile a poháry

V týmu Sportegy Futures jsou bývalí i současní profesionální sportovci se dvěma NCAA tituly, specialisté na akademické prostředí v USA, daňař i člověk z Forbes 30 pod 30. Věříme, že díky sportovní kariéře mohou mladí sportovci získat víc než jen medaile a poháry. 

Skrze Sportegy Futures chceme pomoct talentovaným mladým sportovcům, aby i oni mohli zažít prostředí, kde se nedělají kompromisy mezi sportem a vzděláním. Naším cílem je, aby co nejvíce nadaných českých sportovců dostalo příležitost elitního vzdělávání v USA. Věříme totiž, že z jejich zkušeností z amerických univerzit může profitovat nejen český sport, ale celá naše společnost.

Proč řešit přípravu na studium v USA s námi 

Individuální přístup

Nejde nám o počet lidí, které do Ameriky pošleme, ale o posun zajímavých sportovců v jejich kariéře. S každým studentem i rodiči jednáme individuálně. 

Osobní zkušenost

Lidé v našem týmu studovali v USA a navíc máme osobní kontakty na sportovní manažery i univerzity. Díky tomu detailně známe prostředí, do kterého přijdeš.

Profesionální tým

V týmu máme profi sportovce, specialisty na akademické prostředí v USA, daňaře se specializací na sportovce i člověka z Forbes 30 pod 30. Lepší tým nenajdeš.

Core tým Sportegy Futures

Jan Koukal
Spoluzakladatel, CEO

Honza vyhrál osmnáctkrát mistrovství republiky ve squashi. Sesterskou agenturu Sportegy založil ještě v době, kdy obrážel elitní turnaje po celém světě. Na začátku kariéry měl sám možnost odejít studovat americkou univerzitu, rozhodl se však pro sportovní cestu. O to větší má motivaci nasměrovat mladé sportovce právě cestou vzdělání.

Irena Gillarová
Spoluzakladatelka, prezidentka

Irena je šampiónka NCAA z let 2015 a 2017 v barvách Virginia Tech University, bronzová medailistka z univerziády 2015, finalistka mistrovství světa i Evropy a účastnice olympijských her v Tokiu 2020. Tři a půl roku na univerzitě považuje za nejlepší léta, která jí atletika dala. Díky kvalitnímu vzdělání v neuvěřitelných podmínkách pochopila, co znamená profesionální úroveň. Jejím cílem je podpořit mladé sportovce v rozhodnutí, které jim vedle sportovních zážitků zajistí i spokojenou kariéru po skončení dráhy sportovce.

Mojmír Zálešák
Akademická rovina, marketing 

Mojmír dokončil studium pražského gymnázia Nový PORG a léto strávil na Harvardově univerzitě, kde složil zkoušky z makroekonomie a práv duševního vlastnictví. V roce 2024 český juniorský reprezentant ve squashi úspěšně složil přijímačky na několik amerických univerzit. Ve Sportegy Futures působí jako poradce v oblastech akademických profilů a dostupných stipendií. Kromě sportu se věnuje také investicím. Se spolužáky z gymnázia získal bronz v prestižní soutěži pořádané americkým Whartonem a podílí se na řízení investičního fondu NextGen od J&T. V roce 2024 ho český Forbes zařadil do žebříčku 30 pod 30.

Pavel Šnobl
Finance

Pavel je sportovní nadšenec, který se posledních dvacet let zabývá zdaněním vrcholových sportovců a umělců. Propojení světa daní a sportu přináší zajímavé perspektivy, které vidí také v případě propojení sportovního talentu a vzdělání. Ve Sportegy Futures řeší se sportovně talentovanými sportovci možnosti získání stipendia. Studentům i rodičům vysvětluje jednotlivé kroky a naši podporu vedoucí k získání stipendia.

Sport a tyto hodnoty máme v krvi

Orientace na výsledek

Tah na branku je v naší sportovní DNA. Makáme neúnavně na sobě i na vašich snech a na tom, abychom studentům i rodičům přinesli ten nejlepší servis a info o studiu v USA.

Osobní přístup

Neřešíme pouze to, jak se dostat do USA, ale taky kam to bude nejlepší přesně pro tebe. Hledáme soulad mezi školou, sportem, trenérem a tebou. Vždy tak chceme poznat, koho do Ameriky posíláme – tvou životní cestu, vizi, výkony i přístup.

Transparentnost

Říkáme věci tak, jak jsou – pokud vidíme, že někde máš větší šanci na úspěch, řekneme to. Stejně jako to, když vidíme, že někde je vítězství nereálné. Vždy tak víš, na čem jsi.

Komunita

Snažíme se propojit talentované a úspěšné lidi, které máme kolem sebe – trenéry, mladé sportovce i jejich rodiče a další osobnosti. Vytváříme komunitu, která sdílí své příběhy, rady i know-how a vzájemně si pomáhá.

Fair play

Důvěra a fair play je pro nás naprosto elementární prvek. Jen pokud si vzájemně důvěřujeme, můžeme dojít k vysněnému cíli.

#sportovnímanažeři

TENIS 🎾

Leoš Jelínek


Leoš studoval bakaláře na Valdosta State University v USA, obor marketing a management. Na stejné škole následně získal i titul MBA. Od roku 2010 vede tenisovou akademii v Harry B. Anderson Tennis Center v Gerogii a je také trenérem tenisu II. třídy podle trenérské certifikace USPTA.

Ondřej Dohnal


Ondřej od roku 2019 spolupracuje s Karolínou Plíškovou, bývalou světovou jedničkou. Působil jako asistent trenéra během pobytu v ČR a jako doprovod na světových turnajích plus se podílel na přípravě před sezónou.

V letech 2006–2009 a 2018–2019 byl trenérem Kateřiny Siniakové, která se během spolupráce s Ondřejem stala mnohonásobnou mistryní ČR i Evropy a také deblovou vítězkou Roland Garros, Wimbledonu a 1. hráčkou ve čtyřhře WTA. Od dubna 2009 je také trenérem Akademie TK Sparta Praha.

 

BASKETBAL 🏀

Petra Holešinská


Petra si nejvyšší českou soutěž zahrála už jako dorostenka. Později dovedla národní tým na posledním mistrovství Evropy do čtvrtfinále a je oporou české ženské reprezentace. Momentálně působí v Zaragoze a ve španělské lize patří k nejlepším střelkyním soutěže. 

Petra studovala na University of Illinois a také University of North Carolina, kde v minulosti studoval i Michael Jordan.
 


PLAVÁNÍ 🏊

Martina Moravčíková


Martina studovala v USA už na střední škole, poté vystudovala University of Tennessee. V letech 2012 a 2016 se zúčastnila olympiády. Je držitelkou českého rekordu na 200 m prsa.


VESLOVÁNÍ 🚣🏻‍♀️

Martina Součková


Martině přišla na konci střední školy nabídka od Ohio University. Umístila se na 3. místě světového šampionátu U23, v párové čtyřce na juniorském MS obsadila 6. místo. 

Působí jako trenérka VK Slavia Praha a českého národního týmu. Její svěřenci také slaví úspěchy, například v roce 2018 se čtyři z nich dostali do finále A, Jan Vacek obsadil 3. místo na dvojskifu (Yale). V roce 2021 se pod jejím vedení dostal národní tým nepárové čtyřky U23 do finále B MS. Martina Součková je také držitelkou hlavní ceny Českého klubu fair play 2019.
 


ATLETIKA 🤸‍♀️

Irena Gillarová


Irena je vítězkou  amerického univerzitního mistrovství  NCAA (NCAA Champion 2014 a 2017) a také finalistkou mistrovství Evropy a mistrovství světa v atletice. Startovala také na OH 2020 v Tokiu.

Irča vystudovala International Studies na Virginia Tech a Mezinárodní Teritoriální studia na UK FSV.