Co mi přinese studium v Americe? 

Zážitky, šance sbírat sportovní i akademické úspěchy, skvělý start budoucí kariéry, přátelství na celý život a mnohem víc. Pomůžeme ti využít vzdělávací systém v USA na maximum.

Kombinuj sport na profesionální úrovni se studiem na světových univerzitách.

Škola a tým jsou jedna instituce. To znamená, že všichni táhnou za jeden provaz, abys měl ty nejlepší podmínky pro kvalitní vzdělání a maximální sportovní výkony.

Díky sportu získáš možnost studovat obor, ke kterému tě to nejvíc táhne. Americký systém je hodně individuální a umožní ti kombinovat obory v rámci celé univerzity a napříč fakultami.

Po celou dobu budeš mít k ruce tutora, který se stará, abys zvládl všechny předměty a do toho měl dostatek času na trénink.Univerzita poskytuje sportovcům tutory, aby pohodlně zvládly kombinovat sport se studiem.

Finanční podpora a zázemí pro sportovce jako nikde na světě.

Univerzitní sport má v Americe tradici a prestiž jako nikde jinde na světě. Tomu odpovídají nároky, ale také materiální zázemí, sportoviště a finanční možnosti, co ti škola může nabídnout.

Školné se obvykle počítá na statisíce korun ročně, ale sportovní nebo jiné stipendium ho může pokrýt až ze 100 %. Pokud na něj dosáhneš, nebudeš potřebovat vlastní prostředky na školné, bydlení, stravu ani sportovní oblečení a vybavení.

Skvělá životní zkušenost, kterou ti už nikdo nevezme. Nastartuj svou kariéru.

Studium v Americe tě posune ve všech směrech. Možná poprvé v životě se budeš muset postavit na vlastní nohy a vydat se do neznáma. Neboj, stojí to za to! Zpět si přivezeš brilantní angličtinu, prestižní diplom, nejlepší vizitku pro budoucí práci a hlavně sebedůvěru, že dokážeš cokoliv! Navíc poznáš jinou kulturu a získáš kontakty, které ti rozšíří horizonty.

Být sportovcem na univerzitě je prestižní věc. Když poctivě makáš, ostatní si tě váží za to, že jsi ve své disciplíně dosáhl takové úrovně a vysloužil sis velkou podporu.

Týmový duch univerzitních sportů a atmosféra, která tě pohltí. 

Plné tribuny, fanoušci, týmové oblečení, nervozita před dalším velkým zápasem nebo meetingem. Americké univerzity sportem žijí a je základním kamenem jejich identity a komunit.

Atmosféru před vyhroceným derby si budeš pamatovat hodně let, stejně jako obrovskou podporu a fandění ostatních studentů.

Unikátní college life, co jinde nezažiješ.

Až na výjimky jsou univerzity mimo velká města. To zmanemá, že jsou středobodem tamního regionu. Komunita studentů je také těsnější, protože i místní jsou mimo svůj domov.

Poznáš a budeš žít s přáteli, podobně naladěnými sportovci a spolužáky na kampusech, kde se vždycky něco děje. Ve volném čase zase objevíš Ameriku – ne jen jako turista, ale

Jaké sporty si můžu vybrat?

Ve Sportegy Futures se zaměřujeme hlavně na následující sporty. U každého z nich máme garanta, který se o tebe postará a se vším ti pomůže. Pokud toužíš po jiném sportu, stejně se nám ozvi a třeba něco vymyslíme.


– Squash
– Atletika
– Hokej
– Plavání
– Veslování
– Volejbal
– Golf

Jak bude vypadat tvůj život v Americe?

Těsně před odletem

Čas sbalit kufry a vyrazit za dobrodružstvím! Před odletem jsme vyřídili víza a stipendium na celé čtyři roky na škole tvých snů a teď se můžeš těšit. Máš za sebou kontakt se svým budoucím týmem, trenéry, schůzku na ambasádě, prostě jsi ready na Ameriku!

Rada, kdykoliv ji potřebuješ

Celý freshman year se pravidelně vídáš s akademickým poradcem, který pro tebe na univerzitě je, kdykoliv něco potřebuješ. Má na starost tvoje studijní výsledky, pomůže ti zařídit doučování nebo studijní pomůcky. Můžeš se na něj vždycky obrátit, případně celou věc probere s trenérem. 

Na tobě je tak hlídat si GPA, abys mohl za univerzitu závodit.

Druhák, bydlení a spring breaks

Ve druháku už si možná budeš chtít najít bydlení s kamarády mimo kolej, což je super rozhodnutí. Univerzita ti tak posílá peníze na bydlení a jídlo přímo na účet. Z téhle částky se dá v pohodě vyžít a ještě něco ušetřit.

Na jarní spring break tak vezmeš přátele a vyrazíš objevovat Státy, ať je to univerzitní život, jak má být.

Freshman year

První týden, první měsíc, první rok. Všechno je nové a vzrušující. Bydlíš na koleji v rámci kampusu, kterou ti hradí univerzita.

O jídlo se také nemusíš starat, protože díky meal plánu jíš v univerzitních restauracích a kavárnách zdarma, případně máš k dispozici menzu pro sportovce.

K tomu ti univerzita přispívá na vedlejší výdaje, ze kterých si můžeš našetřit třeba na letenku a zaletět se podívat, co je doma nového.

Cestování a sezóna v Evropě

Na začátku prosince po skončení prvního semestru můžeš nabrat kurz domů a vrátit se na start druhého v půlce ledna.

Po konci druhého semestru můžeš od června absolvovat klasickou závodní sezónu v ČR a v Evropě.

Progres a zakončení

Zbylý čas se na univerzitě soustředíš na svůj sport a osaháváš si obor, který tě bude v životě naplňovat. Máš čas se rozvíjet a než se naděješ je tu promoce. Teď máš v ruce prestižní titul, spoustu zážitků a je na tobě, co budeš dělat dál!

„Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole.“

Tvoje cesta do USA začíná tady

Vyplň nám pár údajů, co nejdřív se ti ozveme a společně probereme možnosti studia v Americe.